Aktualności

5 października 2021
Rusza aplikacja APPROVED!
projekt  
Już za kilkanaście dni rusza projekt, nad którym pracowałyśmy przez ostatnie kilka miesięcy – poznajcie APPROVED – aplikację rankingową dedykowaną wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. APPROVED umożliwi dodanie opinii na temat obecnego miejsca pracy oraz sprawdzenie opinii pracowników wszystkich placówek medycznych w Polsce. Zapyta o stopień zadowolenia z różnych aspektów zatrudnienia m.in. warunków pracy, przestrzegania kodeksu pracy, rozwoju zawodowego czy kierownictwa.
8 września 2021
Wsparcie psychologiczne dla Kobiet w chirurgii
projekt  

Poznajcie Panią Aleksandrę Jaworską-Witak, która udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej podopiecznym naszej Fundacji. Jeżeli doświadczasz trudności prywatnie lub zawodowo, dotyka Cię mobbing, czujesz bezsilność, jesteś w kryzysie lub po prostu chciałabyś porozmawiać z kimś zaufanym to koniecznie obejrzyj zaproszenie pani Aleksandry do rozmowy i skontaktuj się z nami. Wszelkie szczegóły poniżej.

28 sierpnia 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata 2.09

Na całym świecie kobiety tak samo cieszą się z narodzin dziecka” Razem z Polską Misją Medyczną zapraszamy na rozmowę z niezwykłą kobietą, ginekolożką położniczką Beatą Stecz-Niciak, która ma za sobą misje w Jordanii i Tanzanii oraz szkolenie personelu medycznego w Iraku.

9 sierpnia 2021
Kobiety w chirurgii w Dużym Formacie
wywiad  

„Pracy systemowej w ochronie zdrowia jest w Polsce tak wiele do zrobienia, że nasze pomysły na działania to tylko kropla w morzu potrzeb. Wiemy, że obecny system nam nie pomoże, a status quo jest dobry dla wielu. My sobie same te zmianę zrobimy i pokażemy, ze można – bez cwaniactwa, bez agresji i bez żądzy władzy budować fajny świat. Zachęcamy wszystkie kobiety do tego samego.”

29 lipca 2021
Wspólny trening online Kobiet w chirurgii!
Czy często bolą Cię plecy po pracy? Stoisz godzinami do zabiegu w tej samej pozycji? Czas zadbać o siebie i swoje ciało! Zapraszamy na specjalny wspólny trening online ŚRODA, 4 SIERPNIA 18:30, przygotowany przez zawodowego trenera Michała Wróblewskiego specjalnie dla kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych.
29 lipca 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata

O wyjazdach na misje medyczne, wyzwaniach jakie czekają na miejscu oraz o tym jak się przygotować do takiego wyjazdu rozmawiały chirurżka Renata Popik oraz ginekolożka i członkini Zarządu Kobiety w chirurgii Michalina Drejza. Zapraszamy do obejrzenia bardzo interesującej rozmowy!

23 lipca 2021
Pułapki podjadania – webinar 11.08 20:30
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dbam o siebie – tym razem z dietetyczką Marta Malec porozmawiamy o pułapkach podjadania. Dodatkowo Marta odpowie na Wasze pytania, na pewno warto skorzystać z jej wiedzy i doświadczenia.
19 lipca 2021
Badanie Liczymy się zakończone!
projekt  

Badanie Liczymy się oficjalnie zakończone! Prawie 500 kobiet opowiedziało nam o swoim miejscu pracy, sytuacji rodzinnej oraz wyzwaniach jakim na co dzień stawiają czoła. To dla nas ogromna liczba, dziękujemy każdej z Was! Dzięki Wam zgromadziłyśmy ważne dane, które teraz wykorzystamy by swoimi działaniami adekwatnie odpowiadać na Wasze potrzeby. Wielkie podziękowania dla zespołu, który planował, dyskutował, przygotowywał i promował badanie: Agnieszki Ogrockiej, Ani Lasek, Ani Siedlik, Ani Saloni oraz Marty Musiejewskiej. Dziękujemy również Orange Polska za wsparcie naszego projektu. Wyniki przedstawimy po wakacjach, stay tuned!

19 lipca 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata 28.07 19:00
Fundacja Kobiety w chirurgii razem z Polską Misją Medyczną zapraszają na spotkanie z niezwykłą kobietą, chirurżką Renatą Popik, która ma za sobą siedem chirurgicznych wypraw do Afryki i Azji. Już w środę 28 lipca o godzinie 19:00 z Renatą porozmawia Michalina Drejza – członkini Zarządu Fundacji Kobiety w chirurgii, która również ma za sobą wyjazdy na misje.
12 lipca 2021
Wywiad dla magazynu Ostry Dyżur
wywiad  

„Nie mówimy tylko: my kobiety jesteśmy dyskryminowane, zadajemy też pytania o to, czy same nie dyskryminujemy, czy nie jesteśmy mobberkami – mówi chirurżka Magdalena Wyrzykowska z fundacji „Kobiety w chirurgii”.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu dla magazynu Ostry Dyżur

9 lipca 2021
Otwarte spotkanie dla wolontariuszek
Za nami pierwsze spotkanie Spółdzielni Wiedzy. Kolejne już 29 lipca o 18:00, Ania omówi z Wami krok po kroku laparoskopowy wyrostek, wpisujcie w kalendarze! Przy okazji zapraszamy wszystkie osoby chętne do zaangażowania się w działania Fundacji na kolejne otwarte spotkanie wolontariuszek.
9 lipca 2021
Badanie Liczymy się na finiszu!
projekt  

To już ostatnie chwile by wziąć udział w badaniu Liczymy się! Wejdź na stronę https://liczymysie.org/ i wypełnij ankietę. Dzięki Tobie zgromadzimy ważne dane, które wykorzystamy by poznać potrzeby Kobiet w chirurgii i swoimi działaniami adekwatnie na nie odpowiadać.

6 lipca 2021
Rusza SPÓŁDZIELNIA WIEDZY!

Spółdzielnia wiedzy jest wirtualnym miejscem, w którym dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Wiedzę można tu rozdawać (i przy tym jej nie tracić, a pomnażać!), można dostawać, można się wymieniać.

1 lipca 2021
Chirurżka – brzmi dumnie czy dziwnie?

Jeżeli macie ochotę na trochę wiedzy, sporo ciekawostek i dawkę dobrego humoru to polecamy w wolnej chwili posłuchać naszej rozmowy o feminatywach. Jeszcze raz dziękujemy Sarze za wspaniałe spotkanie!

17 czerwca 2021
Chirurżka brzmi dumnie! Webinar
Zapraszamy na inspirującą rozmowę założycielki Fundacji Kobiety w chirurgii Małgorzaty Nowosad z polonistką i blogerką Sarą Ferreirą o tym czy „chirurżka” brzmi dumnie i dlaczego na co dzień warto używać feminatywów.
Już w najbliższy czwartek 24 czerwca o godz.18:30.
8 czerwca 2021
Rusza badanie Liczymy się!

Możesz na nas liczyć. Dziś rusza projekt Liczymy się! Pierwsze w Polsce badanie ankietowe, skierowane do Kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Wejdź na stronę liczymysie.org i wypełnij krótką ankietę.

6 czerwca 2021
Start projektu 8 czerwca

Zaczynamy WIELKIE ODLICZANIE!
Od 3 miesięcy praca w Fundacji wre. Buzuje w nas energia, mnożą się akcje i pomysły na działania. Już 8 czerwca ruszamy z kolejnym projektem i zrobimy wszystko aby zaangażować w niego każdą z Was Obserwujcie nasze social media, szczegóły już wkrótce!

28 maja 2021
Wymagający szef czy mobber? – nagranie

Poniżej znajdziecie nagranie z webinaru “Wymagający szef czy mobber?”, który przygotowała i przeprowadziła dla nas adwokatka Elżbieta Niezgódka. Bardzo dziękujemy za wspaniały wykład!

17 maja 2021
Wywiad dla portalu Hello Zdrowie
wywiad  

„Jeszcze 40, a nawet 30 lat temu, chirurgia była właściwie niedostępna dla kobiet. Mówiono im: „Idźcie na dermatologię, pediatrię, internę, ponieważ to są zawody dla kobiet. To nie jest miejsce dla was”. I taki przekaz cały czas jeszcze funkcjonuje”

17 maja 2021
Webinar dyskryminacja i molestowanie – nagranie

Poniżej znajdziecie nagranie z webinaru „Dyskryminacja i molestowanie w miejscu pracy”, który przygotowała i przeprowadziła dla nas adwokatka Anna Mazurczak. Aniu jeszcze raz bardzo dziękujemy za super wykład!

12 maja 2021
Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych!

Wyrazy uznania za Wasze zaangażowanie, ciężką pracę i codzienne poświęcenia. Pamiętajcie, że Fundacja Kobiety w chirurgii powstała również z myślą o Was. Jesteście wspaniałe i naszą rolą jest Wam o tym przypominać! ❤️  

10 maja 2021
Zostań Patronem Fundacji
Zapraszamy Was do grona Patronów Fundacji, którzy przekazując co miesiąc niewielką kwotę, wspierają nasze działania. Każdy zadeklarowany próg wsparcia wiąże się z niespodziankami i nagrodami dla Patronów 🙂
8 maja 2021
Uruchamiamy dla Was @wsparcie
projekt  

Fundacja Kobiety w chirurgii została stworzona by inspirować i wspierać – tak jak tego potrzebujecie. Bardzo się cieszymy, że obdarzacie nas zaufaniem i piszecie wiadomości z Waszymi historiami. Postanowiłyśmy uruchomić dla Was specjalny adres mailowy: wsparcie@kobietywchirurgii.pl.

6 maja 2021
Poradnik dotyczący żywienia w pracy zmianowej
Już jest!  Wspaniały poradnik dotyczący żywienia w pracy zmianowej przygotowany specjalnie dla nas przez dietetyczkę Martę Malec. Znajdziecie w nim mnóstwo konkretnych informacji i praktycznych porad. Do pobrania tutaj:
6 maja 2021
Webinary: dyskryminacja, molestowanie i mobbing
Rozpoczynamy cykl rozmów poświęconych przejawom dyskryminacji, molestowania i mobbingu w miejscu pracy. Przed nami spotkania i warsztaty z prawniczkami oraz psycholożkami.
27 kwietnia 2021
Dołącz do zespołu wolontariuszek
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pracy w zespole d.s. pozyskiwania środków. Jeżeli interesuje Cię temat finansowania organizacji non-profit, lubisz działać i szukasz wyzwań – czekamy na Twoje zgłoszenie!
19 kwietnia 2021
Spotkanie w Dzień Dobry TVN
wywiad  

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z rozmowy Małgorzaty Nowosad, chirurżki i prezeski naszej Fundacji oraz instrumentariuszki Marty Hanieckiej w programie Dzień Dobry TVN. Dziewczyny mówiły m.in. o roli instrumentariuszek w zespole chirurgicznym.

17 kwietnia 2021
Kurs laparoskopowy in progress

Jeśli zastanawiacie się co robimy po dyżurach w weekend, to donosimy że dzielnie pracujemy nad zmianami! Kolejne warsztaty Design Thinking za nami. Dziękujemy Marysi Żarneckiej i Agnieszce Pełka- Szajkowskiej!

12 kwietnia 2021
Za nami webinar „Dieta w pracy zmianowej”

Bardzo dziękujemy dietetyczce Marcie Malec za wyczerpujący i merytoryczny wykład. Temat diety w pracy zmianowej okazał się bardzo ważny i potrzebny. W naszym webinarze wzięło udział 350 osób a film ma już ponad 5000 wyświetleń. Nagranie z webinaru znajdziecie poniżej.

7 kwietnia 2021
Wywiad dla portalu Gazeta.pl
wywiad  

„Jest mnóstwo badań pokazujących, jak inaczej postrzegane są chirurżki i chirurdzy. Lekarz empatyczny, miły, opiekuńczy, oceniany jest przez pacjentów jako ten, który posiada cenne miękkie kompetencje, oprócz tego, że jest specjalistą. Kobieta lekarz o takich samych cechach oceniana jest już jako niezdecydowana, słaba.”

1 kwietnia 2021
Laparoskopia nowotworu w marskiej wątrobie

„WUM: pierwsze w Polsce zastosowanie laparoskopii w przypadku nowotworu w marskiej wątrobie”

Wspaniałe osiągnięcie m.in. prezeski naszej Fundacji, Małgorzaty Nowosad. Gratulacje dla całego zespołu!

30 marca 2021
Dieta w pracy zmianowej – webinar

Zapraszamy serdecznie na webinar, który został przygotowany specjalnie dla Kobiet w chirurgii przez dietetyczkę Martę Malec. Dowiemy się m.in. jak zorganizować sobie żywienie w systemie zmianowym tak, aby nie spędzać w kuchni całego wolnego czasu, jakie konsekwencje niesie ze sobą praca w nocy i co możemy z tym zrobić oraz jak skutecznie regenerować organizm, gdy żyjemy w ciągłym pędzie.

28 marca 2021
Kolejny wywiad za nami – Polityka.pl
wywiad  
„Po co tu przyszłaś” – takie pytanie dostaje w pierwszych dniach pracy większość naszych koleżanek. Chciałybyśmy, żeby kolejne pokolenie chirurżek już przez to nie przechodziło – mówią Małgorzata Nowosad, Magdalena Wyrzykowska i Marta Musiejewska, założycielki fundacji „Kobiety w chirurgii”.
24 marca 2021
Wywiad dla portalu Będąc Młodym Lekarzem
wywiad  

Małgorzata Nowosad: „W rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w medycynie przeprowadzonym przez gazetę „Puls medycyny” znalazło się 13 lekarek. Żadna z nich nie jest ze specjalności zabiegowej.”

Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu dla portalu Będąc Młodym Lekarzem.

18 marca 2021
Profilaktyka zakażeń miejsca operowanego – webinar

Fundacja Kobiety w chirurgii oraz Instytut Johnson&Johnson serdecznie zapraszają na bezpłatny webinar pt.”Profilaktyka zakażeń miejsca operowanego w zabiegach chirurgicznych”, który odbędzie się 16 kwietnia o godz.18:00. Poniżej kilka szczegółów dotyczących szkolenia.

8 marca 2021
Wywiad dla portalu Rynek Zdrowia
wywiad  

„Wielokrotnie doświadczyłyśmy problemów, z jakimi borykają się kobiety, które pracują w specjalizacjach zabiegowych – dyskryminacji, mobbingu, fatalnych warunków szkolenia, braku komunikacji. Po latach spędzonych w poczuciu bezsilności postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce, stąd decyzja o powołaniu fundacji „Kobiety w chirurgii” – mówi Magdalena Wyrzykowska, chirurżka i członkini zarządu fundacji.

Zapraszamy do lektury naszego pierwszego wywiadu na stronie rynekzdrowia.pl

7 marca 2021
Wszystkie twarze Kobiet w chirurgi

Na co dzień robimy różne rzeczy. Mamy wiele twarzy a każda z nich jest równie prawdziwa. Ratujemy życie, pracujemy w interesujących miejscach, utrzymujemy rodzinę, wychowujemy dzieci, zdobywamy góry, jeździmy po świecie, spełniamy marzenia. Łączy nas pasja do chirurgii. Mówią, że powinnaś zdecydować się w życiu na jedna rolę. My mówimy – możesz być kim chcesz. Z okazji Dnia Kobiet pokażmy światu wszystkie twarze Kobiet w chirurgi.

21 lutego 2021
Live Zarządu Fundacji – Poznajmy się!

Za nami pierwszy live Zarządu Fundacji na którym opowiedziałyśmy m.in. o tym kim jesteśmy, skąd wziął się pomysł Fundacji i co planujemy robić w najbliższym czasie. Nieobecnych zapraszamy do obejrzenia półgodzinnego filmiku, wystarczy kliknąć poniżej. Dziękujemy wszystkim obecnym!

17 lutego 2021
Dbam o siebie – cykl treningów

Czy często bolą Cię plecy po pracy? Stoisz godzinami do zabiegu w tej samej pozycji? Czas zadbać o siebie i swoje ciało! Przedstawiamy cykl zajęć fizycznych, który został przygotowany przez zawodowego trenera Michała Wróblewskiego specjalnie dla kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych.

22 stycznia 2021
Ruszamy z fundacją Kobiety w chirurgii!

Wierzymy w dobre zmiany, małymi krokami, po cichu, bez wielkich słów. Wierzymy w dobro ludzi i dobro współpracy, która na koniec dnia jest stabilniejsza i daje wymiernie lepsze rezultaty niż współzawodnictwo. Wierzymy, że możemy mieć w Polsce medycynę opartą na zaufaniu, współpracy, mentoringu, wzajemnym szacunku i ze wspaniałymi celami.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło