Aktualności

10 lutego 2024
Warsztaty z zakresu wykorzystania robota da Vinci – rekrutacja

W dniach 8-9. marca 2024r. odbędą się kolejne warsztaty dla chirurżek ogólnych i specjalizantek chirurgii ogólnej w zakresie wykorzystania robota da Vinci! Warsztaty zorganizowane będą w Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie we współpracy z firmą Synektik – wyłącznym dystrybutorem systemu robotycznego da Vinci.

22 stycznia 2024
Dzień Kobiet w chirurgii i 3. Urodziny Fundacji!

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet w chirurgii!

 

7 stycznia 2024
3. urodziny Fundacji i Dzień Kobiet w Chirurgii! Prześlij nam swoje zdjęcie do kolażu

W poniedziałek 22. stycznia Fundacja Kobiety w chirurgii obchodzi już swoje 3. urodziny! Tego dnia będziemy też oczywiście po raz kolejny świętować Dzień Kobiet w Chirurgii!

Zgodnie z tradycją z tej okazji stworzymy kolaż pokazujący twarze kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Co roku powiększamy go o kolejne zdjęcia. Zapraszamy do dołączenia do akcji!

14 września 2023
„Kobiety w medycynie mówią jednym głosem” – konferencja w Senacie RP

W poniedziałek 11. września 2023 kobiety opanowały Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas konferencji „Kobiety w medycynie mówią jednym głosem” zorganizowanej przez Wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego oraz Fundację Polki w medycynie, rozmawiałyśmy o sytuacji kobiet w polskiej ochronie zdrowia – zarówno lekarek, pielęgniarek i położnych jak i pacjentek. Tematem debaty były nie tylko problemy, z jakimi mierzymy się jako kobiety, ale przede wszystkim rozwiązania, jakie możemy wdrożyć aby polepszyć obecną sytuację.

31 sierpnia 2023
„Dyskryminacja i przemoc w miejscu pracy” – poradnik dla kobiet w ochronie zdrowia oraz ich pracodawców

Poradnik antydyskryminacyjny powstał z myślą o wszystkich medyczkach i medykach jak i ich pracodawcach i pracodawczyniach. To kompendium wiedzy na temat form przemocy w miejscu pracy. Dowiesz się z niego jak rozpoznawać molestowanie, mobbing i dyskryminację, jak reagować i do kogo zgłosić się po pomoc. 

24 maja 2023
Konferencja „Kultura zarządzania w medycynie”

17 czerwca 2023 roku w Gdańsku odbędzie się konferencja „Kultura zarządzania w medycynie” organizowana w ramach projektu “Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji”. Zależy nam na zwiększeniu wiedzy i lepszy rozumieniu zasad praw człowieka i równego traktowania przez osoby narażone na dyskryminację oraz stojące na straży zasad równego traktowania.

Celem konferencji jest wzrost świadomości nie tylko wśród kobiet narażonych na dyskryminację, ale i osób, które powinny stać na straży zasad równego traktowania – decydentów/-ek i pracodawców/-czyń.

Do udziału w konferencji zaprosiłyśmy również osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych, zespoły kierownicze organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli pokrewnych organizacji zajmujących się problemem nierównego traktowania na medycznym rynku pracy w Polsce.

26 lutego 2023
Bezpłatne warsztaty z zakresu wykorzystania robota da Vinci – rekrutacja

W dniach 24-25. marca 2023r. odbędą się warsztaty dla chirurżek ogólnych i specjalizantek chirurgii ogólnej w zakresie wykorzystania robota da Vinci! Warsztaty zorganizowane będą w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie we współpracy z firmą Synektik – wyłącznym dystrybutorem systemu robotycznego da Vinci.

22 stycznia 2023
Dzień Kobiet w Chirurgii 2023

Dziś świętujemy po raz drugi Dzień Kobiet w Chirurgii!

17 stycznia 2023
Drugie urodziny Fundacji i Dzień Kobiet w Chirurgii! Prześlij nam swoje zdjęcie do kolażu

Już w niedzielę 22. stycznia Fundacja Kobiety w chirurgii będzie obchodzić swoje 2. urodzinyTego dnia będziemy też po raz drugi świętować Dzień Kobiet w Chirurgii!

W zeszłym roku udało nam się stworzyć wspaniały kolaż pokazujący twarze kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Chciałybyśmy powiększyć go o kolejne zdjęcia. Zapraszamy do dołączenia do akcji!

19 listopada 2022
Bezpłatne warsztaty z zakresu wykorzystania robota da Vinci – rekrutacja

Już 1. grudnia 2022 r. rusza kolejna edycja warsztatów dla ginekolożek i specjalizantek ginekologii w zakresie wykorzystania robota da Vinci! Tym razem szkolenie odbędzie się w Warszawie w Szpitalu Medicover. Tak jak przy poprzednich edycjach współorganizatorem wydarzenia jest firma Synektik – wyłączny dystrybutor systemu robotycznego da Vinci.

26 września 2022
Spotkanie z prawniczką

Zapraszamy na webinar 28.09 o godz. 19:00, w trakcie którego adwokatka Anna Mazurczak, na przykładach spraw opisanych przez uczestniczki badania „Liczymy się” przypomni definicje dyskryminacji, molestowania seksualnego i mobbingu oraz podpowie jakie kroki możemy podjąć jeżeli dotyka nas przemoc w miejscu pracy.

Porozmawiamy o konkretnych sytuacjach, które spotykają nas na co dzień w przychodniach, szpitalach i na bloku operacyjnym.

9 września 2022
Zespolenia naczyniowe – rekrutacja na bezpłatne szkolenie

Zapraszamy na praktyczne warsztaty z zespoleń naczyniowych na Symulatorach Arroyo (Arroyo’s Anastomotic Simulator), które poprowadzi członek naszej Rady Konsultacyjnej i wspaniały chirurg – Krzysztof Madej 👏

7 września 2022
Co Kobiety w chirurgii myślą o feminatywach?
Ostatnio dostałyśmy od jednej z Was wiadomość dotyczącą “strasznego słowa chirurżki” i tego, jak to “parcie w kierunku jego powszechnego użycia wystawia nas na podśmiechujki”. Feminatywy niewątpliwie są tematem budzącym najwięcej emocji na naszych profilach w social mediach.
Co o tym wszystkim sądzimy?
8 lipca 2022
Kobiety w chirurgii w Faktach TVN
wywiad  

„W Polsce chirurżki mogą liczyć na dyskryminację. Pod każdym względem. Kobiety bezdzietne deklarowały, że są zniechęcane do rodzenia dzieci przez pracodawcę w sposób jawny” – opowiada Magdalena Wyrzykowska

Zapraszamy do obejrzenia materiału Marka Nowickiego dla Faktów TVN:

https://fakty.tvn24.pl/

7 lipca 2022
Grupa Hartmann partnerem strategicznym Fundacji

Z wielką radością informujemy, że od czerwca 2022 roku naszym partnerem strategicznym została firma Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. ❣️

4 lipca 2022
Rekrutacja na bezpłatne kursy USG

Zapraszamy Was na pierwszą edycję kursów ultrasonografii współorganizowanych przez Fundację Kobiety w chirurgii! 

 

7 czerwca 2022
Bezpłatne warsztaty z zakresu wykorzystania robota da Vinci – rekrutacja

W dniach 23-24 czerwca 2022 r. odbędą się warsztaty dla ginekolożek i specjalizantek ginekologii w zakresie wykorzystania robota da Vinci. Warsztaty zorganizowane będą w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie we współpracy z firmą Synektik – wyłącznym dystrybutorem systemu robotycznego da Vinci.

11 maja 2022
Zapisz się do naszego Newslettera!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami i działaniami Fundacji.

20 kwietnia 2022
Wspieraj nas bezpłatnie z FaniMani.pl

Nie korzystasz jeszcze z FaniMani.pl? Dzięki wtyczce do przeglądarki i aplikacji na telefon, kiedy robisz zakupy w internecie, możesz nas bezpłatnie wspierać❣️
15 marca 2022
Kompendium pomocy związanej z wojną w Ukrainie dla medyczek i medyków | збірник допомоги для медичного персоналу та лікарів

Drogie i drodzy, stworzyłyśmy kompendium pomocy związanej z wojną w Ukrainie dla medyczek i medyków. Zgromadziłyśmy w jednym miejscu wiele linków przydatnych zarówno dla polskich i ukraińskich medyczek/ów oraz studentek/ów jak i ukraińskich pacjentek/ów. 

🇺🇦 👇 

3 marca 2022
Kompendium pomocy w związku z wojną w Ukrainie

24. lutego br. Rosja dokonała inwazji na Ukrainę. W obecnej sytuacji to ważne, żeby pomoc dla naszych sąsiadów była przemyślana i dobrze zorganizowana. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała bardzo przydatne zestawienie wszelakich form pomocy naszym gościom z Ukrainy:

>>KOMPENDIUM<<

11 lutego 2022
Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce!

11. lutego Międzynarodowym Dniem Kobiet i Dziewcząt w Nauce!
Jako fundacja chcemy mobilizować kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Prowadzimy programy, które dadzą szansę na równy rozwój i start w specjalizacjach zabiegowych, uczą komunikacji oraz dają realne wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną.
Chcemy mieć rzeczywisty wpływ na zmiany, które dotyczą również kobiet w nauce. Dawać naszym młodszym koleżankom, naszym córkom możliwość pracy i rozwoju w zrównoważonym środowisku naukowym.
8 lutego 2022
Kobieta i robot, czyli chirurgia XXI wieku

Czy kobiety są dobrymi chirurgami? Znakomitymi! Czy potrafią obsługiwać roboty? Oczywiście! Zwiększenie dostępu kobiet do kształcenia i rozwoju umiejętności zawodowych w specjalizacjach chirurgicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii jest głównym celem połączenia sił Fundacji Kobiety w Chirurgii i NEO Hospital. Dzięki naszej współpracy już 18-20 lutego 2022 roku w krakowskim Szpitalu na Klinach odbędzie się pilotażowa edycja kursu podstaw chirurgii robotycznej przy użyciu robota da Vinci. Pionierskie przedsięwzięcie wspierane jest przez Polską Federację Szpitali i Business Centre Club.

31 stycznia 2022
Podziękowania dla firm i instytucji
W dzisiejszym wpisie chciałybyśmy podziękować instytucjom, które wspierają naszą działalność i z którymi współpracujemy przy projektach prowadzonych przez Fundację.
 
Dziękujemy za Wasze zaufanie i wiarę w to, że razem możemy zmieniać oblicze polskiej medycyny. Medycyna lepsza dla kobiet, to medycyna lepsza dla wszystkich.
25 stycznia 2022
Podziękowania
Urodziny fundacji już za nami, ale chciałybyśmy poświęcić jeszcze chwilę na podsumowanie tego wyjątkowego dla nas roku. Dziś chcemy serdecznie podziękować dziesiątkom osób, które pomogły nam przy prowadzonych projektach oraz służyły wsparciem i wiedzą. Podczas tego roku poznałyśmy i współpracowałyśmy z wieloma wspaniałymi ludźmi, o których dziś Wam opowiemy. Dziękujemy za Wasz profesjonalizm i okazane wsparcie.
22 stycznia 2022
Wszystkiego najlepszego Kobiety w chirurgii!
Prezentujemy Wam pierwszy urodzinowy kolaż. Dziękujemy za udział w akcji i wszystkie Wasze zdjęcia! Są absolutnie wspaniałe każde z osobna, a co dopiero wszystkie razem. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta! Nieobecnym na dzisiejszym live przesyłamy nagranie do nadrobienia.
18 stycznia 2022
Świętuj z nami Dzień Kobiet w Chirurgii! Przyślij swoje zdjęcie do kolażu

Z okazji 1. urodzin Fundacji ogłaszamy 22. stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII!

Z tej okazji chciałybyśmy stworzyć wyjątkowy kolaż, który pokaże twarze wszystkich Kobiet w chirurgii! Co roku będziemy uzupełniać go o nowe zdjęcia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w tej akcji!

18 stycznia 2022
22. stycznia – DZIEŃ KOBIET W CHIRURGII // 1. urodziny Fundacji

Za nami pierwszy rok istnienia Fundacji.

Z tej okazji 22. stycznia ogłaszamy oficjalnym DNIEM KOBIET W CHIRURGII!

Dlaczego? Bez kobiet nie byłoby chirurgii. Są często cichymi bohaterkami sali operacyjnej i zasługują na to, żeby o nich mówić i je pokazywać.  Celebrujemy wspólnie to, kim jesteśmy i z dumą ze swojej pracy nagradzamy się za nasze wysiłki.  Kobiety w chirurgii bardzo długo żyły w cieniu, nadszedł czas aby zabłysły niczym lampa chirurgiczna!

11 stycznia 2022
Ryzyko zgonu pacjenta uzależnione od płci operującego?

The Guardian opublikował kilka dni temu artykuł, który wzbudził sporo emocji. Donosi on między innymi, że kobiety mają 32% większe ryzyko zgonu, gdy są operowane przez chirurgów płci męskiej..

.Według badania przeprowadzonego na 1,3 milionach pacjentek i pacjentów w Ontario (Kanada) kobiety operowane przez mężczyzn mają też większe ryzyko niepowodzenia operacji, powikłań pooperacyjnych oraz ponownego przyjęcia do szpitala (odpowiednio o 15%, 16% i 11%).

24 grudnia 2021
Świąteczne życzenia
Drogie Kobiety w chirurgii oraz wszystkie osoby wspierające działania naszej fundacji! Życzymy Wam w tym specjalnym czasie życzliwych ludzi, otwartych na świat, na poznawanie nowego, chcących stworzyć dobre warunki do uprawiania medycyny. Spotkań z inspirującymi osobami wyznaczjącymi dobre praktyki i pozwalającymi odnosić sukcesy oraz porażki.
10 grudnia 2021
Spotkanie wolontariuszek Fundacji za nami!

Za nami niezwykłe spotkanie. Prawie 20 kobiet z całej Polski (i nie tylko! :)) zdecydowało się zaangażować w działania naszej organizacji. Podczas warsztatów planowałyśmy projekty z głównych obszarów działalności Fundacji. Dysktowałyśmy m.in. na temat szkoleń zawodowych, działań antydyskryminacyjnych, systemu mentoringowego i stażowego oraz social mediów Fundacji. Mamy nadzieję, że dla Was był to równie niesamowity czas co dla nas. Poznałyśmy mnóstwo wspaniałych kobiet!

7 listopada 2021
Raport z badania „Liczymy się!”
projekt  

Udostępniamy Wam pierwsze wyniki ogólnopolskiego badania ankietowego Liczymy się skierowanego do wszystkich kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Badanie miało na celu poznanie Was i Waszych potrzeb, tak abyśmy wiedziały w jaki sposób możemy Was wesprzeć. W badaniu wzięły udział 472 lekarki, pielęgniarki i położne. Bardzo dziękujemy za zaufanie i Wasze historie!

Wstępny raport z badania -> Liczymy się – wyniki

Autorzy badania:

Opracowanie koncepcji i metodologii badania: Agnieszka Ogrodzka, Fundacja Kobiety w chirurgii: Magdalena Wyrzykowska, Marta Musiejewska oraz Anna Siedlik; Anna Lasek.
Opracowanie wyników: Agnieszka Ogrodzka oraz Piotr Kołodziejczyk

29 października 2021
Magdalena Wyrzykowska o swoich pasjach
wywiad  

Magdalena Wyrzykowska – jedna z założycielek naszej Fundacji opowiedziała o swoich pasjach, nie tylko chirurgicznych 🙂 Zapraszamy do przeczytania wywiadu dla Okręgowej Izby Lekarskiej:

https://izba-lekarska.pl/numer/numer-11-2021/po-godzinach-kosmetyka-na-koniec/

„O racjonalnym podejściu do konsumpcyjnej rzeczywistości, odnajdywaniu historii zawartych w materii, nadawaniu drugiego życia zapomnianym meblom i jednej ze swoich najważniejszych renowacji”

27 października 2021
Formy zatrudnienia – Spółdzielnia Wiedzy
„Wszystko co powinnyście wiedzieć o formach zatrudnienia w ochronie zdrowia ale bałyscie się zapytać.”
Zapraszamy na Spółdzielnię Wiedzy z prawniczką i ekspertką prawa pracy Elżbietą Niezgódką, która odbędzie się w czwartek 18 listopada o godzinie 15:00. Elżbietę możecie kojarzyć z webinaru „Wymagający szef czy mobber”, który wciąż jest dostępny na naszym kanale na youtubie ->
22 października 2021
Zapraszamy na otwarte spotkanie zespołów Fundacji!

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie zespołów Fundacji Kobiety w chirurgii, które odbędzie się 20 listopada w Warszawie w godzinach 10:00-18:30! Szczegóły poniżej.

20 października 2021
Kolejna Spółdzielnia Wiedzy przed nami!
Profesorka Iwona Grabska – Liberek zaprasza w piątek, 29.10 o godz.19:00 na Spółdzielnię Wiedzy poświęconą stanom nagłym w okulistyce. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej na temat postępowania w urazach okulistycznych, infekcjach oka i okolicy oczodołowej, zaostrzeniach chorób oka- słowem tych sytuacji, które zdarzają się na dyżurach nawet gdy nie jest się okulistką.
Serdecznie zapraszamy!
5 października 2021
Rusza aplikacja APPROVED!
projekt  
Już niedługo rusza projekt, nad którym pracowałyśmy przez ostatnie kilka miesięcy – poznajcie APPROVED – aplikację rankingową dedykowaną wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. APPROVED umożliwi dodanie opinii na temat obecnego miejsca pracy oraz sprawdzenie opinii pracowników wszystkich placówek medycznych w Polsce. Zapyta o stopień zadowolenia z różnych aspektów zatrudnienia m.in. warunków pracy, przestrzegania kodeksu pracy, rozwoju zawodowego czy kierownictwa.
8 września 2021
Wsparcie psychologiczne dla Kobiet w chirurgii
projekt  

Poznajcie Panią Aleksandrę Jaworską-Witak, która udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej podopiecznym naszej Fundacji. Jeżeli doświadczasz trudności prywatnie lub zawodowo, dotyka Cię mobbing, czujesz bezsilność, jesteś w kryzysie lub po prostu chciałabyś porozmawiać z kimś zaufanym to koniecznie obejrzyj zaproszenie pani Aleksandry do rozmowy i skontaktuj się z nami. Wszelkie szczegóły poniżej.

28 sierpnia 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata 2.09

Na całym świecie kobiety tak samo cieszą się z narodzin dziecka” Razem z Polską Misją Medyczną zapraszamy na rozmowę z niezwykłą kobietą, ginekolożką położniczką Beatą Stecz-Niciak, która ma za sobą misje w Jordanii i Tanzanii oraz szkolenie personelu medycznego w Iraku.

9 sierpnia 2021
Kobiety w chirurgii w Dużym Formacie
wywiad  

„Pracy systemowej w ochronie zdrowia jest w Polsce tak wiele do zrobienia, że nasze pomysły na działania to tylko kropla w morzu potrzeb. Wiemy, że obecny system nam nie pomoże, a status quo jest dobry dla wielu. My sobie same te zmianę zrobimy i pokażemy, ze można – bez cwaniactwa, bez agresji i bez żądzy władzy budować fajny świat. Zachęcamy wszystkie kobiety do tego samego.”

29 lipca 2021
Wspólny trening online Kobiet w chirurgii!
Czy często bolą Cię plecy po pracy? Stoisz godzinami do zabiegu w tej samej pozycji? Czas zadbać o siebie i swoje ciało! Zapraszamy na specjalny wspólny trening online ŚRODA, 4 SIERPNIA 18:30, przygotowany przez zawodowego trenera Michała Wróblewskiego specjalnie dla kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych.
29 lipca 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata

O wyjazdach na misje medyczne, wyzwaniach jakie czekają na miejscu oraz o tym jak się przygotować do takiego wyjazdu rozmawiały chirurżka Renata Popik oraz ginekolożka i członkini Zarządu Kobiety w chirurgii Michalina Drejza. Zapraszamy do obejrzenia bardzo interesującej rozmowy!

23 lipca 2021
Pułapki podjadania – webinar 11.08 20:30
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dbam o siebie – tym razem z dietetyczką Marta Malec porozmawiamy o pułapkach podjadania. Dodatkowo Marta odpowie na Wasze pytania, na pewno warto skorzystać z jej wiedzy i doświadczenia.
19 lipca 2021
Badanie Liczymy się zakończone!
projekt  

Badanie Liczymy się oficjalnie zakończone! Prawie 500 kobiet opowiedziało nam o swoim miejscu pracy, sytuacji rodzinnej oraz wyzwaniach jakim na co dzień stawiają czoła. To dla nas ogromna liczba, dziękujemy każdej z Was! Dzięki Wam zgromadziłyśmy ważne dane, które teraz wykorzystamy by swoimi działaniami adekwatnie odpowiadać na Wasze potrzeby. Wielkie podziękowania dla zespołu, który planował, dyskutował, przygotowywał i promował badanie: Agnieszki Ogrockiej, Ani Lasek, Ani Siedlik, Ani Saloni oraz Marty Musiejewskiej. Dziękujemy również Orange Polska za wsparcie naszego projektu. Wyniki przedstawimy po wakacjach, stay tuned!

19 lipca 2021
Kobiety w chirurgii na krańcach świata 28.07 19:00
Fundacja Kobiety w chirurgii razem z Polską Misją Medyczną zapraszają na spotkanie z niezwykłą kobietą, chirurżką Renatą Popik, która ma za sobą siedem chirurgicznych wypraw do Afryki i Azji. Już w środę 28 lipca o godzinie 19:00 z Renatą porozmawia Michalina Drejza – członkini Zarządu Fundacji Kobiety w chirurgii, która również ma za sobą wyjazdy na misje.
12 lipca 2021
Wywiad dla magazynu Ostry Dyżur
wywiad  

„Nie mówimy tylko: my kobiety jesteśmy dyskryminowane, zadajemy też pytania o to, czy same nie dyskryminujemy, czy nie jesteśmy mobberkami – mówi chirurżka Magdalena Wyrzykowska z fundacji „Kobiety w chirurgii”.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu dla magazynu Ostry Dyżur

9 lipca 2021
Otwarte spotkanie dla wolontariuszek
Za nami pierwsze spotkanie Spółdzielni Wiedzy. Kolejne już 29 lipca o 18:00, Ania omówi z Wami krok po kroku laparoskopowy wyrostek, wpisujcie w kalendarze! Przy okazji zapraszamy wszystkie osoby chętne do zaangażowania się w działania Fundacji na kolejne otwarte spotkanie wolontariuszek.
9 lipca 2021
Badanie Liczymy się na finiszu!
projekt  

To już ostatnie chwile by wziąć udział w badaniu Liczymy się! Wejdź na stronę https://liczymysie.org/ i wypełnij ankietę. Dzięki Tobie zgromadzimy ważne dane, które wykorzystamy by poznać potrzeby Kobiet w chirurgii i swoimi działaniami adekwatnie na nie odpowiadać.

6 lipca 2021
Rusza SPÓŁDZIELNIA WIEDZY!

Spółdzielnia wiedzy jest wirtualnym miejscem, w którym dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Wiedzę można tu rozdawać (i przy tym jej nie tracić, a pomnażać!), można dostawać, można się wymieniać.

1 lipca 2021
Chirurżka – brzmi dumnie czy dziwnie?

Jeżeli macie ochotę na trochę wiedzy, sporo ciekawostek i dawkę dobrego humoru to polecamy w wolnej chwili posłuchać naszej rozmowy o feminatywach. Jeszcze raz dziękujemy Sarze za wspaniałe spotkanie!

17 czerwca 2021
Chirurżka brzmi dumnie! Webinar
Zapraszamy na inspirującą rozmowę założycielki Fundacji Kobiety w chirurgii Małgorzaty Nowosad z polonistką i blogerką Sarą Ferreirą o tym czy „chirurżka” brzmi dumnie i dlaczego na co dzień warto używać feminatywów.
Już w najbliższy czwartek 24 czerwca o godz.18:30.
8 czerwca 2021
Rusza badanie Liczymy się!

Możesz na nas liczyć. Dziś rusza projekt Liczymy się! Pierwsze w Polsce badanie ankietowe, skierowane do Kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Wejdź na stronę liczymysie.org i wypełnij krótką ankietę.

6 czerwca 2021
Start projektu 8 czerwca

Zaczynamy WIELKIE ODLICZANIE!
Od 3 miesięcy praca w Fundacji wre. Buzuje w nas energia, mnożą się akcje i pomysły na działania. Już 8 czerwca ruszamy z kolejnym projektem i zrobimy wszystko aby zaangażować w niego każdą z Was Obserwujcie nasze social media, szczegóły już wkrótce!

28 maja 2021
Wymagający szef czy mobber? – nagranie

Poniżej znajdziecie nagranie z webinaru “Wymagający szef czy mobber?”, który przygotowała i przeprowadziła dla nas adwokatka Elżbieta Niezgódka. Bardzo dziękujemy za wspaniały wykład!

17 maja 2021
Wywiad dla portalu Hello Zdrowie
wywiad  

„Jeszcze 40, a nawet 30 lat temu, chirurgia była właściwie niedostępna dla kobiet. Mówiono im: „Idźcie na dermatologię, pediatrię, internę, ponieważ to są zawody dla kobiet. To nie jest miejsce dla was”. I taki przekaz cały czas jeszcze funkcjonuje”

17 maja 2021
Webinar dyskryminacja i molestowanie – nagranie

Poniżej znajdziecie nagranie z webinaru „Dyskryminacja i molestowanie w miejscu pracy”, który przygotowała i przeprowadziła dla nas adwokatka Anna Mazurczak. Aniu jeszcze raz bardzo dziękujemy za super wykład!

12 maja 2021
Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych!

Wyrazy uznania za Wasze zaangażowanie, ciężką pracę i codzienne poświęcenia. Pamiętajcie, że Fundacja Kobiety w chirurgii powstała również z myślą o Was. Jesteście wspaniałe i naszą rolą jest Wam o tym przypominać! ❤️  

10 maja 2021
Zostań Patronem Fundacji
Zapraszamy Was do grona Patronów Fundacji, którzy przekazując co miesiąc niewielką kwotę, wspierają nasze działania. Każdy zadeklarowany próg wsparcia wiąże się z niespodziankami i nagrodami dla Patronów 🙂
8 maja 2021
Uruchamiamy dla Was @wsparcie
projekt  

Fundacja Kobiety w chirurgii została stworzona by inspirować i wspierać – tak jak tego potrzebujecie. Bardzo się cieszymy, że obdarzacie nas zaufaniem i piszecie wiadomości z Waszymi historiami. Postanowiłyśmy uruchomić dla Was specjalny adres mailowy: wsparcie@kobietywchirurgii.pl.

6 maja 2021
Poradnik dotyczący żywienia w pracy zmianowej
Już jest!  Wspaniały poradnik dotyczący żywienia w pracy zmianowej przygotowany specjalnie dla nas przez dietetyczkę Martę Malec. Znajdziecie w nim mnóstwo konkretnych informacji i praktycznych porad. Do pobrania tutaj:
6 maja 2021
Webinary: dyskryminacja, molestowanie i mobbing
Rozpoczynamy cykl rozmów poświęconych przejawom dyskryminacji, molestowania i mobbingu w miejscu pracy. Przed nami spotkania i warsztaty z prawniczkami oraz psycholożkami.
27 kwietnia 2021
Dołącz do zespołu wolontariuszek
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pracy w zespole d.s. pozyskiwania środków. Jeżeli interesuje Cię temat finansowania organizacji non-profit, lubisz działać i szukasz wyzwań – czekamy na Twoje zgłoszenie!
19 kwietnia 2021
Spotkanie w Dzień Dobry TVN
wywiad  

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z rozmowy Małgorzaty Nowosad, chirurżki i prezeski naszej Fundacji oraz instrumentariuszki Marty Hanieckiej w programie Dzień Dobry TVN. Dziewczyny mówiły m.in. o roli instrumentariuszek w zespole chirurgicznym.

17 kwietnia 2021
Kurs laparoskopowy in progress

Jeśli zastanawiacie się co robimy po dyżurach w weekend, to donosimy że dzielnie pracujemy nad zmianami! Kolejne warsztaty Design Thinking za nami. Dziękujemy Marysi Żarneckiej i Agnieszce Pełka- Szajkowskiej!

12 kwietnia 2021
Za nami webinar „Dieta w pracy zmianowej”

Bardzo dziękujemy dietetyczce Marcie Malec za wyczerpujący i merytoryczny wykład. Temat diety w pracy zmianowej okazał się bardzo ważny i potrzebny. W naszym webinarze wzięło udział 350 osób a film ma już ponad 5000 wyświetleń. Nagranie z webinaru znajdziecie poniżej.

7 kwietnia 2021
Wywiad dla portalu Gazeta.pl
wywiad  

„Jest mnóstwo badań pokazujących, jak inaczej postrzegane są chirurżki i chirurdzy. Lekarz empatyczny, miły, opiekuńczy, oceniany jest przez pacjentów jako ten, który posiada cenne miękkie kompetencje, oprócz tego, że jest specjalistą. Kobieta lekarz o takich samych cechach oceniana jest już jako niezdecydowana, słaba.”

1 kwietnia 2021
Laparoskopia nowotworu w marskiej wątrobie

„WUM: pierwsze w Polsce zastosowanie laparoskopii w przypadku nowotworu w marskiej wątrobie”

Wspaniałe osiągnięcie m.in. prezeski naszej Fundacji, Małgorzaty Nowosad. Gratulacje dla całego zespołu!

30 marca 2021
Dieta w pracy zmianowej – webinar

Zapraszamy serdecznie na webinar, który został przygotowany specjalnie dla Kobiet w chirurgii przez dietetyczkę Martę Malec. Dowiemy się m.in. jak zorganizować sobie żywienie w systemie zmianowym tak, aby nie spędzać w kuchni całego wolnego czasu, jakie konsekwencje niesie ze sobą praca w nocy i co możemy z tym zrobić oraz jak skutecznie regenerować organizm, gdy żyjemy w ciągłym pędzie.

28 marca 2021
Kolejny wywiad za nami – Polityka.pl
wywiad  
„Po co tu przyszłaś” – takie pytanie dostaje w pierwszych dniach pracy większość naszych koleżanek. Chciałybyśmy, żeby kolejne pokolenie chirurżek już przez to nie przechodziło – mówią Małgorzata Nowosad, Magdalena Wyrzykowska i Marta Musiejewska, założycielki fundacji „Kobiety w chirurgii”.
24 marca 2021
Wywiad dla portalu Będąc Młodym Lekarzem
wywiad  

Małgorzata Nowosad: „W rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w medycynie przeprowadzonym przez gazetę „Puls medycyny” znalazło się 13 lekarek. Żadna z nich nie jest ze specjalności zabiegowej.”

Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu dla portalu Będąc Młodym Lekarzem.

18 marca 2021
Profilaktyka zakażeń miejsca operowanego – webinar

Fundacja Kobiety w chirurgii oraz Instytut Johnson&Johnson serdecznie zapraszają na bezpłatny webinar pt.”Profilaktyka zakażeń miejsca operowanego w zabiegach chirurgicznych”, który odbędzie się 16 kwietnia o godz.18:00. Poniżej kilka szczegółów dotyczących szkolenia.

8 marca 2021
Wywiad dla portalu Rynek Zdrowia
wywiad  

„Wielokrotnie doświadczyłyśmy problemów, z jakimi borykają się kobiety, które pracują w specjalizacjach zabiegowych – dyskryminacji, mobbingu, fatalnych warunków szkolenia, braku komunikacji. Po latach spędzonych w poczuciu bezsilności postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce, stąd decyzja o powołaniu fundacji „Kobiety w chirurgii” – mówi Magdalena Wyrzykowska, chirurżka i członkini zarządu fundacji.

Zapraszamy do lektury naszego pierwszego wywiadu na stronie rynekzdrowia.pl

7 marca 2021
Wszystkie twarze Kobiet w chirurgi

Na co dzień robimy różne rzeczy. Mamy wiele twarzy a każda z nich jest równie prawdziwa. Ratujemy życie, pracujemy w interesujących miejscach, utrzymujemy rodzinę, wychowujemy dzieci, zdobywamy góry, jeździmy po świecie, spełniamy marzenia. Łączy nas pasja do chirurgii. Mówią, że powinnaś zdecydować się w życiu na jedna rolę. My mówimy – możesz być kim chcesz. Z okazji Dnia Kobiet pokażmy światu wszystkie twarze Kobiet w chirurgi.

21 lutego 2021
Live Zarządu Fundacji – Poznajmy się!

Za nami pierwszy live Zarządu Fundacji na którym opowiedziałyśmy m.in. o tym kim jesteśmy, skąd wziął się pomysł Fundacji i co planujemy robić w najbliższym czasie. Nieobecnych zapraszamy do obejrzenia półgodzinnego filmiku, wystarczy kliknąć poniżej. Dziękujemy wszystkim obecnym!

17 lutego 2021
Dbam o siebie – cykl treningów

Czy często bolą Cię plecy po pracy? Stoisz godzinami do zabiegu w tej samej pozycji? Czas zadbać o siebie i swoje ciało! Przedstawiamy cykl zajęć fizycznych, który został przygotowany przez zawodowego trenera Michała Wróblewskiego specjalnie dla kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych.

22 stycznia 2021
Ruszamy z fundacją Kobiety w chirurgii!

Wierzymy w dobre zmiany, małymi krokami, po cichu, bez wielkich słów. Wierzymy w dobro ludzi i dobro współpracy, która na koniec dnia jest stabilniejsza i daje wymiernie lepsze rezultaty niż współzawodnictwo. Wierzymy, że możemy mieć w Polsce medycynę opartą na zaufaniu, współpracy, mentoringu, wzajemnym szacunku i ze wspaniałymi celami.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło