projekty

Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji

Zaledwie 10% kobiet deklaruje, że nie spotkało się z przejawami dyskryminacji w miejscu pracy. (Liczymy się!, 2021)

Wierzymy, że zmiana zaczyna się od edukacji. Dowiedz się więcej, poznaj wskazówki doświadczonych ekspertek. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej.

Fundacja Kobiety w chirurgii prowadzi bezpłatne konsultacje prawne oraz psychologiczne dla medyczek pracujących w specjalizacjach zabiegowych doświadczających dyskryminacji, molestowania lub mobbingu.

Aby skorzystać zajrzyj na stronę:

–  wsparcie psychologiczne: kobietywchirurgii.pl/projekty/wsparcie-psychologiczne

– wsparcie prawne: kobietywchirurgii.pl/projekty/wsparcie-prawne/

Zapraszamy do posłuchania o projekcie „Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji”


– DYSKRYMINACJA I MOLESTOWANIE –

Czy uwagi na temat wyglądu to już molestowanie seksualne? Czy ułatwienia w pracy dla matek małych dzieci to dyskryminacja mężczyzn? Co jest niezgodną z prawem dyskryminacją ze względu na płeć i molestowaniem seksualnym i jakie środki ochrony prawnej przysługują osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, a jakie osobom samozatrudnionym?


Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru “Dyskryminacja i molestowanie w miejscu pracy”, który przygotowała i przeprowadziła dla Fundacji Kobiety w chirurgii adwokatka Anna Mazurczak, specjalistka Polskiego Towarzystwa Prawa Administracyjnego – organizacji zajmującej się wspieraniem osób dyskryminowanych.

– MOBBING W PRACY –

Czym jest mobbing? Jak się zaczyna? Kto może być mobberem?
Czy warto zgłaszać mobbing anonimowo?


Nagranie z webinaru poprowadzonego przez prawniczkę Elżbietę Niezgódkę, założycielkę organizacji www.womanlabourmatters.pl zajmującej się wspieraniem i edukacją kobiet w zakresie praw pracy, autorkę popularnego na Linkedin cyklu o pani Matyldzie i panu Romanie, w którym porusza przypadki łamania prawa pracy na przykładzie prawdziwych historii swoich klientek. Na co dzień pomaga kobietom dochodzić ich praw przed sądem.

– PRZEMOC W OCHRONIE ZDROWIA –

Porozmawiajmy o konkretnych sytuacjach, które na co dzień spotykają Kobiety w chirurgii w przychodniach, szpitalach i na bloku operacyjnym.


Adwokatka Anna Mazurczak, na przykładach spraw opisanych przez uczestniczki badania „Liczymy się” przypomina definicje dyskryminacji, molestowania seksualnego i mobbingu oraz podpowiada jakie kroki możemy podjąć jeżeli dotyka nas przemoc w miejscu pracy.

– PORADNIK ANTYDYSKRYMINACYJNY –

W jaki sposób prawo chroni nas przed nierównym traktowaniem? Kiedy nierówne traktowanie jest zgodne z prawem i czym są działania wyrównawcze?  Poznaj definicje oraz kluczowe informacje dot. dyskryminacji, molestowania i molestowania seksualnego w miejscu pracy.


Poznaj materiał opracowany przez ekspertkę Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego adw. Annę Mazurczak oraz Martę Musiejewską, Członkinię Zarządu Fundacji Kobiety w chirurgii dzięki wsparciu programu WzmocniONE.

Poradnik „Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji”- pobierz PDF

Doświadczanie przemocy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze życie zawodowe. Odbija się na zdrowiu psychicznym, fizycznym, na relacjach z rodziną i przyjaciółmi. Być może ktoś obok Ciebie potrzebuje pomocy a mówienie o tym czego doświadcza jest zbyt trudne. Pomóż nam i udostępnij nasze materiały w swoim środowisku medycznym.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszu EDG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło