Zespół

Małgorzata Nowosad

Prezeska Fundacji i inicjatorka idei Fundacji. Ukończyła I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Uczestniczka wielu staży oraz konferencji w kraju i zagranicą. Jej zawodową pasją jest chirurgia transplantacyjna, małoinwazyjna oraz medycyna ratunkowa. Od zawsze zaangażowana w działalność charytatywną – jako liderka zespołów i projektów, szefowa szkoleń i mentorka. Posiada naturalną umiejętność gromadzenia wokół siebie ludzi gotowych przenosić z nią góry. Pomysł założenia Fundacji zrodził się z jej osobistych zawodowych doświadczeń. Pragnie stworzyć miejsce, w którym kobiety pracujące w specjalizacjach zabiegowych będą czuły, że nie są same i otrzymają realne wsparcie – tak by mogły mierzyć wysoko i daleko. W wolnych chwilach lubi gotować i grać na pianinie. Miłośniczka outdooru i podróży. Na liście zrealizowanych przez nią marzeń pierwsze miejsce zajmuje podróż dookoła świata z córką Tosią – https://ztoskadookolaswiata.wordpress.com/

Magdalena Wyrzykowska

Członkini Zarządu. Lekarka, mama i feministka. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi a specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. W 2014 obroniła doktorat w dziedzinie chirurgii naczyniowej. W trakcie specjalizacji wielokrotnie doświadczyła mobbingu oraz fatalnych warunków szkolenia z jakimi borykają się kobiety pracujące w chirurgii. Obecnie godzi pracę chirurżki z wychowywaniem trzech córek i to dla nich chce walczyć o lepszy świat. W Fundacji szczególnie bliskie są dla niej działania na rzecz wspierania macierzyństwa i życia rodzinnego, promowanie idei work-life balance i zwalczania nierówności płciowych w medycynie. Wolny czas najchętniej spędza na łonie natury a miłość do przyrody zaowocowała podjęciem studiów rolniczych na SGGW. Relaksuje ją praca z drewnem dlatego w wolnych chwilach odnawia stare meble.

Marta Musiejewska

Członkini Zarządu, dyrektor zarządzająca. Absolwentka Socjologii na Wydziale Humanistycznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizacja Prawo, Polityka i Stosunki międzynarodowe. Przez wiele lat działała w organizacji pozarządowej jako lider dzieci i młodzieży zdobywając doświadczenie w zarządzaniu rozmaitymi projektami. Kilka lat spędziła w Wielkiej Brytanii. Prowadzi firmę zajmującą się organizacją domowych nocowań w tipi dla dzieci. Pracuje również dla Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. W Fundacji zajmuje się przekładaniem pomysłów na działania. Zarządza biurem, projektami oraz komunikacją. Wolny czas najchętniej spędza w kontakcie z naturą – spacerując z psem lub jeżdżąc na rolkach.

Anna Siedlik

Członkini Zarządu. Położna, instrumentariuszka, magister pedagogiki. Na co dzień asystuje do zabiegów ginekologicznych, ortopedycznych, traumatologicznych, chirurgii szczękowo-twarzowej, laryngologicznych, urologicznych, chirurgicznych i okulistycznych a kiedyś również plastycznych. Przez 10 lat szkoliła młodzież z pierwszej pomocy w ramach Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Jest członkiem Medycznego Patrolu WOŚP oraz stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, z którym m.in. odbyła misje w Ugandzie oraz dwukrotnie w Myanmie (Birma). Chce współtworzyć Fundację ponieważ to ważny głos w walce o prawa kobiet do samostanowienia i równych szans. Koneserka kawy, miłośniczka książek i planszówek. W wolnych chwilach lubi pływać i jeździć na nartach.

Michalina Drejza

Członkini Zarządu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyła studia Masters of Science z zakresu Badań nad Zdrowiem Seksualnym i Reprodukcyjnym na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Pracowała jako konsultantka w Departamencie Zdrowia Reprodukcyjnego Kwatery Głównej Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie. Obecnie rezydentka ginekologii i położnictwa w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, dyrektorka ds. Badań i Rozwoju International Youth Alliance for Family Planning a także koordynatorka ds. Regionu Europejskiego w Gender Equity in Global Surgery initiative. Doświadczenie kliniczne nabywała m.in podczas staży w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, na Tajwanie i w Szwajcarii. Zawsze bliska była jej działalność w organizacjach pozarządowych. W latach studenckich działała jako Instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Twórczyni pojektu POLKA18. Jej głównym zadaniem jest sieciowanie Fundacji z podobnymi inicjatywami na arenie międzynarodowej oraz skupienie się na badaniach naukowych poszukujących odpowiedzi na pytania dlaczego nierówność płciowa ma miejsce i co możemy zrobić, aby tę lukę wypełnić. W wolnym czasie, którego ma bardzo mało, uwielbia czytać książki na kanapie, hamaku lub plaży w jakimś pięknym miejscu.

Natalia Mazur

Członkini Zarządu. Magister sztuki, studentka VI roku kierunku Lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W chirurgii odnalazła połączenie pasji do medycyny i sztuki. Prowadzi koło naukowe Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, poświęca czas na działalność naukową oraz reprezentuje uczelnię na licznych konferencjach chirurgicznych. Zna i rozumie nadzieje oraz obawy kobiet związane z wyborem chirurgii jako ścieżki zawodowej. Głośno mówi o tym, jak ważne i potrzebne jest zapewnienie wsparcia i mentoringu dla studentek oraz osób zdobywających specjalizacje zabiegowe. Uwielbia muzykę, łatwo spotkać ją w filharmonii, operze lub na koncertach. Wielka miłośniczka Tatr.

Julia Stryjek

Szefowa zespołu ds. Social Mediów. Studentka 6. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Marzy, by po studiach zostać chirurżką. W Fundacji zajmuje się tworzeniem standardów oraz treści publikowanych na social mediach. Interesuje się fotografią analogową, w wolnym czasie chodzi po górach, wspina się, robi na drutach i razem z zespołem Plastikowej Rewolucji #plastikowarewolucja przetwarza plastikowe odpady na przedmioty codziennego użytku.

Anya Wyporski

Członkini zespołu ds. Social Mediów. Studentka 5. roku medycyny na Wydziale Angielskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mieszka w Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się chirurgią transplantacyjną, a w przyszłości pragnie służyć pomocą lekarską w krajach trzeciego świata oraz uwikłanych w konflikty wojenne. W Fundacji zajmuje się tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych. W wolnym czasie jest trenerem fitness oraz zdrowego trybu życia, śpiewa, gra na gitarze, lubi podróżować i udziela się charytatywnie.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło