Zespół

Małgorzata Nowosad

Prezeska Fundacji i inicjatorka idei Fundacji. Ukończyła I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Uczestniczka wielu staży oraz konferencji w kraju i zagranicą. Jej zawodową pasją jest chirurgia transplantacyjna, małoinwazyjna oraz medycyna ratunkowa. Od zawsze zaangażowana w działalność charytatywną – jako liderka zespołów i projektów, szefowa szkoleń i mentorka. Posiada naturalną umiejętność gromadzenia wokół siebie ludzi gotowych przenosić z nią góry. Pomysł założenia Fundacji zrodził się z jej osobistych zawodowych doświadczeń. Pragnie stworzyć miejsce, w którym kobiety pracujące w specjalizacjach zabiegowych będą czuły, że nie są same i otrzymają realne wsparcie – tak by mogły mierzyć wysoko i daleko. W wolnych chwilach lubi gotować i grać na pianinie. Miłośniczka outdooru i podróży. Na liście zrealizowanych przez nią marzeń pierwsze miejsce zajmuje podróż dookoła świata z córką Tosią – https://ztoskadookolaswiata.wordpress.com/

Magdalena Wyrzykowska

Członkini Zarządu. Lekarka, mama i feministka. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi a specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. W 2014 obroniła doktorat w dziedzinie chirurgii naczyniowej. W trakcie specjalizacji wielokrotnie doświadczyła mobbingu oraz fatalnych warunków szkolenia z jakimi borykają się kobiety pracujące w chirurgii. Obecnie godzi pracę chirurżki z wychowywaniem trzech córek i to dla nich chce walczyć o lepszy świat. W Fundacji szczególnie bliskie są dla niej działania na rzecz wspierania macierzyństwa i życia rodzinnego, promowanie idei work-life balance i zwalczania nierówności płciowych w medycynie. Wolny czas najchętniej spędza na łonie natury a miłość do przyrody zaowocowała podjęciem studiów rolniczych na SGGW. Relaksuje ją praca z drewnem dlatego w wolnych chwilach odnawia stare meble.

Marta Musiejewska

Członkini Zarządu. Absolwentka Socjologii na Wydziale Humanistycznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizacja Prawo, Polityka i Stosunki międzynarodowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, zarządzaniu projektami i zespołami oraz prowadzeniu biura. Wraz z ekspertkami Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego zajmuje się wspieraniem organizacji w realizacji strategii zarządzania różnorodnością oraz w skutecznym przeciwdziałaniu dyskryminacji i mobbingowi. Wolny czas najchętniej spędza w kontakcie z naturą – spacerując z psem lub jeżdżąc na rolkach.

Anna Siedlik

Członkini Zarządu. Położna, instrumentariuszka, magister pedagogiki. Na co dzień asystuje do zabiegów ginekologicznych, ortopedycznych, traumatologicznych, chirurgii szczękowo-twarzowej, laryngologicznych, urologicznych, chirurgicznych i okulistycznych a kiedyś również plastycznych. Przez 10 lat szkoliła młodzież z pierwszej pomocy w ramach Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Jest członkiem Medycznego Patrolu WOŚP oraz stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, z którym m.in. odbyła misje w Ugandzie oraz dwukrotnie w Myanmie (Birma). Chce współtworzyć Fundację ponieważ to ważny głos w walce o prawa kobiet do samostanowienia i równych szans. Koneserka kawy, miłośniczka książek i planszówek. W wolnych chwilach lubi pływać i jeździć na nartach.

Michalina Drejza

Członkini Zarządu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyła studia Masters of Science z zakresu Badań nad Zdrowiem Seksualnym i Reprodukcyjnym na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Pracowała jako konsultantka w Departamencie Zdrowia Reprodukcyjnego Kwatery Głównej Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie. Obecnie rezydentka ginekologii i położnictwa w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, dyrektorka ds. Badań i Rozwoju International Youth Alliance for Family Planning a także koordynatorka ds. Regionu Europejskiego w Gender Equity in Global Surgery initiative. Doświadczenie kliniczne nabywała m.in podczas staży w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, na Tajwanie i w Szwajcarii. Zawsze bliska była jej działalność w organizacjach pozarządowych. W latach studenckich działała jako Instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Twórczyni pojektu POLKA18. Jej głównym zadaniem jest sieciowanie Fundacji z podobnymi inicjatywami na arenie międzynarodowej oraz skupienie się na badaniach naukowych poszukujących odpowiedzi na pytania dlaczego nierówność płciowa ma miejsce i co możemy zrobić, aby tę lukę wypełnić. W wolnym czasie, którego ma bardzo mało, uwielbia czytać książki na kanapie, hamaku lub plaży w jakimś pięknym miejscu.

Julia Stryjek

Członkini Zarządu, szefowa zespołu ds. Social Mediów. Studentka 6. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Marzy, by po studiach zostać chirurżką. W Fundacji zajmuje się tworzeniem standardów oraz treści publikowanych na social mediach. Interesuje się fotografią analogową, w wolnym czasie chodzi po górach, wspina się, robi na drutach i razem z zespołem Plastikowej Rewolucji #plastikowarewolucja przetwarza plastikowe odpady na przedmioty codziennego użytku.

Anna Mazurek

Szefowa biura Fundacji. Z wykształcenia marketingowiec, z zamiłowania wokalistka. Od kilkunastu lat solistka w jednym z największych gospelowych chórów w Polsce – Sienna Gospel Choir. Kilkunastoletnie doświadczenie, zdobyte w międzynarodowych korporacjach, pozwoliło jej na rozpoczęcie działalności jako managerki artystycznej. Z kolei serce społeczniczki skierowało do organizacji pozarządowych, gdzie od wielu lat koordynuje pracę biura i realizację przeróżnych projektów.

Prywatnie wielka entuzjastka aktywnego spędzania czasu: narty, żagle, jazda konna – tak odpoczywa i ładuje akumulatory.

Sprzeciwia się przejawom wszelkiej dyskryminacji i wierzy, że praca dla Fundacji to kolejny kroczek na drodze do świata doskonałego!

Aleksandra Klimczak

Specjalistka ds.pozyskiwania środków

Anya Wyporski

Członkini zespołu ds. Social Mediów. Studentka 5. roku medycyny na Wydziale Angielskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mieszka w Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się chirurgią transplantacyjną, a w przyszłości pragnie służyć pomocą lekarską w krajach trzeciego świata oraz uwikłanych w konflikty wojenne. W Fundacji zajmuje się tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych. W wolnym czasie jest trenerem fitness oraz zdrowego trybu życia, śpiewa, gra na gitarze, lubi podróżować i udziela się charytatywnie.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło