Fundacja

„Wierzymy, że możemy mieć w Polsce medycynę opartą na zaufaniu, współpracy, mentoringu, wzajemnym szacunku i ze wspaniałymi celami.”

prezeska Fundacji Małgorzata Nowosad

Fundacja Kobiety w Chirurgii jest organizacją mającą na celu inspirowanie do rozwoju oraz zapewnianie wszechstronnego wsparcia dla lekarek, pielęgniarek i położnych pracujących w specjalizacjach zabiegowych.

Chcemy mobilizować kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Wdrażamy programy, które dadzą szansę na równy start i rozwój w specjalizacjach zabiegowych, pomogą zdobywać przydatne umiejętności oraz zapewnią kobietom wsparcie i opiekę – merytoryczną, prawną i psychologiczną. Zależy nam by chirurgię w Polsce prowadziły zgrane i zmotywowane zespoły, a praca każdej z tworzących je osób była na równi doceniana i szanowana.

Jesteśmy kobietami, matkami, lekarkami, pielęgniarkami i położnymi. Kochamy swoją pracę. Chcemy, żeby nasza pasja mogła się rozwijać w profesjonalnym, sprzyjającym i wspierającym środowisku. Dołącz do nas.

Cele szczegółowe Fundacji:

  • Zapewnienie materialnego, psychologicznego oraz społecznego wsparcia dla kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych
  • Wspieranie rozwoju zawodowego i naukowego oraz poprawa warunków kształcenia
  • Wyrównywanie szans
  • Poprawa społecznej oraz zawodowej pozycji kobiet
  • Promowanie dorobku naukowego kobiet
  • Identyfikacja oraz nagłaśnianie problemów z jakimi zderzają się kobiety pracujące w medycznych specjalizacjach zabiegowych
  • Przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy
  • Propagowanie idei work-life balance
  • Rzecznictwo interesów

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło