Ambasadorzy Fundacji

Agnieszka Holland

Wybitna polska reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka filmowa i aktorka, reprezentantka nurtu zwanego kinem moralnego niepokoju, dama Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Przewodnicząca Europejskiej Akademii Filmowej. Zdobywczyni wielu nagród i odznaczeń za swoją pracę twórczą oraz zasługi dla kultury.

„Wspieram Fundację ponieważ zależy mi, by kobiety przebiły kolejny szklany sufit. Wierze w kobiety – chirurgów.”

Agnieszka Orzechowska

Radca prawny, Senior Associate – Kancelaria Radcowska LEGAL4ce w Warszawie Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji. Tytuł radcy prawnego uzyskała w 2011 roku.
Zajmuje się prawem ochrony danych osobowych, prawem autorskim i szeroko pojętym prawem nowych technologii. Specjalizuje się doradztwie prawnym spółkom prawa handlowego, przeprowadza kompleksowe wdrożenia przepisów w przedmiocie ochrony danych osobowych, w tym RODO, doradzając klientom w tym zakresie pełni również funkcję Inspektora Ochrony Danych.
W swoim portfolio posiada również wieloletnie doradztwo prawne na rzecz fundacji i stowarzyszeń w zakresie regulacji prawnych sektora NGOs i chętnie doradza tym podmiotom w ramach działalności pro bono.

Anna Ilczuk

Aktorka teatralna i telewizyjna.  Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu gdzie obecnie jest wykładowcą. Kobieta silna, o jasno określonych priorytetach, nie boi się wyrażać swojego zdania. Konsekwentna w swoim działaniu i niezwykle zakochana w swojej pasji, jaką jest aktorstwo.

Łukasz Jankowski

Lekarz, specjalista nefrologii, doktorant I Wydziału Lekarskiego WUM, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, członek Naczelnej Rady Lekarskiej. Ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest także absolwentem Podyplomowych Studiów Menedżerskich z Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związany z Kliniką Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie. Prywatnie mąż matki lekarki i tata dwóch przedszkolaków.

Andrzej Kłak

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie im. L. Solskiego, Wydziałów Zamiejscowych we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Wojciech Mieczkowski

Mediator sądowy i pozasądowy. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Łódzkim, absolwent Podyplomowych Studiów Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu w Michigan. Stale poszerza wiedzę z zakresu zagadnień związanych z prawami człowieka, zagadnień antydyskryminacyjnych oraz międzynarodowego prawa rodzinnego. Prowadzi kancelarię notarialną w Łodzi.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokatka. W 2020 roku kandydowała na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich a jej kandydatura została poparta przez ponad tysiąc organizacji pozarządowych i społecznych. Obecnie szefowa polskiego Biura ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Łączy wybitne umiejętności prawnicze z głębokim zaangażowaniem w sprawy obywatelskie. Jej najważniejszą misją jest przeciwdziałanie podziałom społecznym niosącym ze sobą wykluczenie i mowę nienawiści.

Jakub Sieczko

Lekarzem, pracuje w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii i zespołach ratownictwa medycznego. Ukończył studia medyczne oraz socjologiczne. Zasady, którymi stara się kierować w życiu zawodowym, to kultura osobista, kompetencja i praca zespołowa. Jego autorytetem jest Marek Edelman – lekarz, który mówił, że zawsze trzeba stawać po stronie słabszego.

Wspieram fundację „Kobiety w chirurgii”, bo uważam, że płeć nie powinna w żaden sposób być determinantem możliwości zawodowych. Liczą się kompetencje i umiejętności, a tym kobietom, które te kompetencje i umiejętności mają, trzeba dawać szansę na realizację zawodową dokładnie taką, jak mężczyznom. Wierzę w wyrównywanie szans i inicjatywę „Kobiety w chirurgii” traktuję właśnie jako miejsce, które te szanse będzie wyrównywać – nie przeciw mężczyznom, ale dla kobiet, których talenty, wiedzę i pracowitość należy doceniać. Zyskają na tym wszyscy – po pierwsze przedstawiciele środowiska medycznego, przede wszystkim jednak pacjenci i pacjentki. „

Filip Springer

Pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

W sierpniu 2019 r. ukazała się jego najnowsza książka „Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz”.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło