aktualności

Spotkanie z prawniczką

26 września 2022
webinarium  

Zapraszamy na webinar 28.09 o godz. 19:00, w trakcie którego adwokatka Anna Mazurczak, na przykładach spraw opisanych przez uczestniczki badania „Liczymy się” przypomni definicje dyskryminacji, molestowania seksualnego i mobbingu oraz podpowie jakie kroki możemy podjąć jeżeli dotyka nas przemoc w miejscu pracy.

Porozmawiamy o konkretnych sytuacjach, które spotykają nas na co dzień w przychodniach, szpitalach i na bloku operacyjnym.

📌 Zachęcamy do zgłoszenia swojej sprawy – możesz opisać sytuację, którą spotkałaś w miejscu pracy, a my omówimy ją podczas webinaru: https://forms.gle/vJVDUPukLo3wawYJ9
📌 Swoją sprawę będziesz mogła opisać również na żywo podczas spotkania – umożliwimy anonimowe zadawanie pytań.

🕖 środa, 28. września 2022r godz. 19:00 Live na facebooku oraz youtubie

O prowadzącej
Adwokatka Anna Mazurczak, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Wiceprzewodnicząca Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jej główne obszary działania to ochrona prawna osób LGBT+ oraz przeciwdziałanie przemocy w miejscu pracy.

O badaniu
Badanie Liczymy się zostało przeprowadzone przez zespół Fundacji Kobiety w chirurgii w 2021 roku. Wzięły w nim udział 472 lekarki, pielęgniarki i położne, które zdecydowały się opowiedzieć swoje historie. Wyniki pozwoliły nam zrozumieć z czym na co dzień mierzą się kobiety w specjalizacjach zabiegowych i jakich form wsparcia potrzebują najbardziej.
Zaledwie 10% kobiet deklaruje, że nie spotkało się z dyskryminacją w miejscu pracy a przeciwdziałanie przemocy było jedną z najczęstszych potrzeb wskazywanych przez uczestniczki.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania https://cutt.ly/MVdF72W

💜 Spotkanie organizowane w ramach projektu “Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji” dofinansowanego z programu WzmocniONE Ashoka Poland Magovox

Dołącz do wydarzenia: https://fb.me/e/2OxmHWsyV

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło