aktualności

„Dyskryminacja i przemoc w miejscu pracy” – poradnik dla kobiet w ochronie zdrowia oraz ich pracodawców

31 sierpnia 2023
publikacje  

Poradnik antydyskryminacyjny powstał z myślą o wszystkich medyczkach i medykach jak i ich pracodawcach i pracodawczyniach. To kompendium wiedzy na temat form przemocy w miejscu pracy. Dowiesz się z niego jak rozpoznawać molestowanie, mobbing i dyskryminację, jak reagować i do kogo zgłosić się po pomoc. 

E-book napisany jest bardzo przystępnie, a wszystko wytłumaczone jest przy użyciu przykładów, które pochodzą z naszego badania Liczymy się! 

Autorką tej publikacji jest ekspertka Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego adw. Anna Mazurczak.

Wiedza na temat form przemocy w miejscu pracy jest za mało rozpowszechniana. Podstawowe pojęcia jak mobbing i molestowanie są używane zamiennie, a to zupełnie inne zjawiska! Zarówno pracowniczki_cy jak i pracodawczynie_cy tracą na tym, że nie znają swoich praw i obowiązków. 

Jeżeli zgadzasz się z nami, prześlij dalej ten Poradnik. Sprawmy, żeby każda osoba doświadczająca przemocy w miejscu pracy, wiedziała jak może sobie pomóc. 

POBIERAM PORADNIK

Poradnik jest częścią projektu Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji*.

‼️ Przypominamy, że jeszcze do końca września w ramach projektu oferujemy bezpłatne wsparcie psychologiczne dla medyczek. Wszystkie szczegóły TUTAJ.

*Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło