aktualności

„Poparcie grupy daje siłę” – wywiad w Newsweek Psychologia

20 września 2023

Jeżeli masz poczucie, że stoi za tobą armia tobie podobnych, to możesz znacznie więcej, niż gdy stoisz sama, a wszyscy wokół mówią, że to, co robisz, jest śmieszne. Nagle okazuje się, że dla tysiąca innych osób to nie jest śmieszne, tylko tak samo ważne jak dla ciebie” – mówi Magdalena Wyrzykowska, członkini zarządu Fundacji Kobiety w chirurgii.

Zapraszamy do przeczytania pełnej rozmowy z członkinią naszego zarządu Magdaleną Wyrzykowską w najnowszym numerze Newsweek Psychologia (5/2023) oraz tutaj. W wywiadzie o tym, jak poparcie grupy daje siłę, o feminatywach, dlaczego powstała fundacja i o naszych działaniach.

Artykuł należy do cyklu wywiadów „wzmacniaMY GŁOS KOBIET”, w których wybrzmiewa głos polskich aktywistek i aktywistów o współczesnym świecie. Cykl ten powstał we współpracy z fundacją MagoVox – inicjatywą, która wspiera kobiety i dziewczynki, aby mogły stanowić o sobie oraz uwierzyć we własną siłę, empatię i sprawczość. Fundacja wraz z organizacją Ashoka współorganizowała program wzmocnONE, w którym miałyśmy zaszczyt wziąć udział. Więcej o programie przeczytacie tutaj.

fot. Olena Herasym

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło