Zespół

Małgorzata Nowosad

Prezeska Fundacji i inicjatorka idei Fundacji. Ukończyła I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Uczestniczka wielu staży oraz konferencji w kraju i zagranicą. Jej zawodową pasją jest chirurgia transplantacyjna, małoinwazyjna oraz medycyna ratunkowa. Od zawsze zaangażowana w działalność charytatywną – jako liderka zespołów i projektów, szefowa szkoleń i mentorka. Posiada naturalną umiejętność gromadzenia wokół siebie ludzi gotowych przenosić z nią góry. Pomysł założenia Fundacji zrodził się z jej osobistych zawodowych doświadczeń. Pragnie stworzyć miejsce, w którym kobiety pracujące w specjalizacjach zabiegowych będą czuły, że nie są same i otrzymają realne wsparcie – tak by mogły mierzyć wysoko i daleko. W wolnych chwilach lubi gotować i grać na pianinie. Miłośniczka outdooru i podróży. Na liście zrealizowanych przez nią marzeń pierwsze miejsce zajmuje podróż dookoła świata z córką Tosią – https://ztoskadookolaswiata.wordpress.com/

Magdalena Wyrzykowska

Członkini Zarządu. Lekarka, mama i feministka. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi a specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskała w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. W 2014 obroniła doktorat w dziedzinie chirurgii naczyniowej. W trakcie specjalizacji osobiście doświadczyła mobbingu oraz złych warunków szkolenia z jakimi borykają się kobiety pracujące w chirurgii. Obecnie godzi pracę chirurżki z wychowywaniem trzech córek i to dla nich chce walczyć o lepszy świat. W Fundacji szczególnie bliskie są dla niej działania na rzecz wspierania macierzyństwa i życia rodzinnego, promowanie idei work-life balance i zwalczania nierówności płciowych w medycynie. Wolny czas najchętniej spędza na łonie natury. Relaksuje ją praca z drewnem – w wolnych chwilach odnawia stare meble.

Marta Musiejewska

Członkini Zarządu. Koordynatorka działań antydyskryminacyjnych. Absolwentka Socjologii na Wydziale Humanistycznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizacja Prawo, Polityka i Stosunki międzynarodowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, zarządzaniu projektami i zespołami oraz prowadzeniu biura. Wraz z ekspertkami Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego zajmuje się wspieraniem organizacji w realizacji strategii zarządzania różnorodnością oraz w skutecznym przeciwdziałaniu dyskryminacji i mobbingowi. Wolny czas najchętniej spędza czytając książki, podróżując lub spacerując z psem.

Anna Siedlik

Członkini Zarządu. Położna, instrumentariuszka, magister pedagogiki. Na co dzień asystuje do zabiegów ginekologicznych, ortopedycznych, traumatologicznych, chirurgii szczękowo-twarzowej, laryngologicznych, urologicznych, chirurgicznych i okulistycznych a kiedyś również plastycznych. Przez 10 lat szkoliła młodzież z pierwszej pomocy w ramach Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Jest członkiem Medycznego Patrolu WOŚP oraz stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, z którym m.in. odbyła misje w Ugandzie oraz dwukrotnie w Myanmie (Birma). Chce współtworzyć Fundację ponieważ to ważny głos w walce o prawa kobiet do samostanowienia i równych szans. Koneserka kawy, miłośniczka książek i planszówek. W wolnych chwilach lubi pływać i jeździć na nartach.

Michalina Drejza

Członkini Zarządu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyła studia Masters of Science z zakresu Badań nad Zdrowiem Seksualnym i Reprodukcyjnym na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Pracowała jako konsultantka w Departamencie Zdrowia Reprodukcyjnego Kwatery Głównej Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie. Obecnie rezydentka ginekologii i położnictwa w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, dyrektorka ds. Badań i Rozwoju International Youth Alliance for Family Planning a także koordynatorka ds. Regionu Europejskiego w Gender Equity in Global Surgery initiative. Doświadczenie kliniczne nabywała m.in podczas staży w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, na Tajwanie i w Szwajcarii. Zawsze bliska była jej działalność w organizacjach pozarządowych. W latach studenckich działała jako Instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Twórczyni pojektu POLKA18. Jej głównym zadaniem jest sieciowanie Fundacji z podobnymi inicjatywami na arenie międzynarodowej oraz skupienie się na badaniach naukowych poszukujących odpowiedzi na pytania dlaczego nierówność płciowa ma miejsce i co możemy zrobić, aby tę lukę wypełnić. W wolnym czasie, którego ma bardzo mało, uwielbia czytać książki na kanapie, hamaku lub plaży w jakimś pięknym miejscu.

Julia Stryjek

Członkini Zarządu, szefowa zespołu ds. Social Mediów. Stażystka, absolwentka kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Marzy, by po stażu zostać chirurżką. W Fundacji zajmuje się tworzeniem standardów oraz treści publikowanych na social mediach. Interesuje się fotografią analogową, w wolnym czasie chodzi po górach, wspina się, robi na drutach i razem z zespołem Plastikowej Rewolucji #plastikowarewolucja przetwarza plastikowe odpady na przedmioty codziennego użytku.

Anna Kwiatkowska

Dr n. med., specjalistka chirurgii ogólnej. Od dziecka wiedziała, że chce być chirurżką. Zapewne odziedziczyła połączone zainteresowania po babci krawcowej i dziadku masarzu. Związała się z Fundacją ponieważ marzy o świecie gdzie liczą się kompetencje a nie płeć. Chce pomóc dziewczynom wchodzącym w tę trudną i piękną ścieżkę zawodową.

Uwielbia podróże, góry oraz humbaki.

Katarzyna Budzyńska

Koordynatorka projektu Spółdzielnia Wiedzy.

Lekarka stażystka w Royal Hampshire County Hospital w Winchester, UK. Współpracę z Kobietami w Chirurgii rozpoczęła pod koniec 2021 roku, chcąc przyczynić się do poprawy sytuacji Polek w specjalizacjach zabiegowych. Sama zresztą od zawsze wiązała swoje plany z chirurgią i naprawdę… nie dało się jej zniechęcić! Jest niesamowicie dumna z działań Spółdzielni Wiedzy i pracy całego zespołu. Prywatnie ogromna pasjonatka tańca i gimnastyki powietrznej.

Razem z Kasią, w zespole Spółdzielni Wiedzy pracuje grupa niesamowitych kobiet: Martyna Strońska-Pilas, Anna Kwiatkowska, Janka Pohrybieniuk, Ola Moryson oraz Milena Witkowska.

Anna Mazurek

Szefowa biura Fundacji. Z wykształcenia marketingowiec, z zamiłowania wokalistka. Od kilkunastu lat solistka w jednym z największych gospelowych chórów w Polsce – Sienna Gospel Choir. Kilkunastoletnie doświadczenie, zdobyte w międzynarodowych korporacjach, pozwoliło jej na rozpoczęcie działalności jako managerki artystycznej. Z kolei serce społeczniczki skierowało do organizacji pozarządowych, gdzie od wielu lat koordynuje pracę biura i realizację przeróżnych projektów.

Prywatnie wielka entuzjastka aktywnego spędzania czasu: narty, żagle, jazda konna – tak odpoczywa i ładuje akumulatory.

Sprzeciwia się przejawom wszelkiej dyskryminacji i wierzy, że praca dla Fundacji to kolejny kroczek na drodze do świata doskonałego!

Aleksandra Klimczak
Szefowa zespołu ds. pozyskiwania środków. Od 2009 roku pracuje z organizacjami pozarządowymi wspierając pozyskiwanie środków dla organizacji lokalnych i ogólnopolskich. Posiada doświadczenie w prowadzeniu działań i/lub koordynowaniu zadań, w szczególności w obszarze pracy z liderami młodzieżowymi i działań na rzecz młodzieży. Ukończyła studia z kierunków: finanse i rachunkowość oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Łódzkim, a także liczne szkolenia dotyczące m.in. prawa pracy, zmian w prawie, zarządzania projektami unijnymi. W latach 2017-2021 członkini Zarządu (Głównej Kwatery) Związku Harcerstwa Polskiego ds. finansowania organizacji. Aktualnie dyrektor finansowy w spółce z o.o.
Sercem związana z tańcem. Uwielbia podróżować i poznawać historię, zwyczaje i kuchnię różnych regionów świata.
Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami i działaniami Fundacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Fundację Kobiety w Chirurgii z siedzibą w Gdańsku przy ul.Za Muram 2/10, 80-823 Gdańsk: KRS: 0000887047, NIP: 5833422561.
Jednocześnie informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora adres e-mail kontakt@kobietywchirurgii.pl, Inspektora Danych adres e-mail marta@kobietywchirurgii.pl lub wysłanie korespondencji na adres siedziby Fundacji. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Fundacja Kobiety w Chirurgii
ul. Za Murami 2-10
80-823 Gdańsk

KRS: 887047
NIP: 5833422561
KONTO PLN: 55 1090 2851 0000 0001 4770 3737

© Fundacja Kobiety w chirurgii
projekt Marianna Wybieralska
kodowanie Michał Sepioło